Kultura nadŁódzka - projekt dzięki któremu pokazujemy łódzką sztukę kobiet w różnorodnych odsłonach. Wspierając i promując lokalną sztukę.

„Kobiety często widzą to, czego nikt nie dostrzega”. ~Nora Roberts

Kreatywny projekt z duszą łódzkiej sztuki.

Projekt Kultura nadŁódzka został stworzony z myślą o tym by wspierać twórczość lokalnych kobiet sztuki i promować ich działalność równocześnie z możliwością poznania uroków lokalnej kultury i sztuki w trakcie spotkań bezpośrednich z artystkami. Projekt Kultura nadŁódzka to niecodzienne spotkania z lokalną sztuką łódzkich kobiet artystek.

Główne działania
W ramach projektu każdy z mieszkańców będzie miał możliwość udziału w 4 spotkaniach kreatywnych

Już wkrótce dowiesz się gdzie i kiedy odbędzie się to spotkanie.

Podczas tego spotkania poznamy cztery wyjątkowe artystki, które tworzą sztukę od wielu lat lub odkryły w sobie pasję twórczą w dojrzałym wieku. W miłej atmosferze, przy filiżance pysznej kawy, opowiedzą one o swojej twórczości, zaprezentują swoje prace i umiejętności. Uczestnicy będą mogli zadać pytania i porozmawiać na temat sztuki dojrzałej.

Już wkrótce dowiesz się gdzie i kiedy odbędzie się to spotkanie.

Niepełnosprawność dla wielu artystek nie jest przeszkodą w tworzeniu sztuki. W trakcie tego spotkania prelegentki udowodnią, że sztuka dostępna to przestrzeń, w której każdy może się realizować, niezależnie od swoich ograniczeń. Artystki z różnym stopniem niepełnosprawności zaprezentują swoje wyjątkowe dzieła.

Już wkrótce dowiesz się gdzie i kiedy odbędzie się to spotkanie.

Wieczorne spotkanie, podczas którego weźmiemy udział w kreatywnym warsztacie kolażu, prowadzonym przez (szczegóły już wkrótce). Będzie to
również okazja do rozmów z młodymi przedstawicielami łódzkiej sztuki oraz do
podziwiania ich prac w miłej, wieczorowej atmosferze.

Już wkrótce dowiesz się gdzie i kiedy odbędzie się to spotkanie.

To finałowe wydarzenie, podczas którego zaprezentujemy podsumowanie naszych działań, osiągnięcia oraz refleksje. W trakcie wernisażu lokalne artystki będą mogły zaprezentować swoje prace szerokiej publiczności. Na zakończenie odbędzie się koncert łódzkiej artystki, stanowiący moment celebracji i integracji społeczności lokalnej.

Dodatkowo w ramach projektu realizujemy 10 cudownych wywiadów w formie podcastów z kobietami sztuki, które opowiedzą swoje historie, cele i ciekawostki z życia artystki. Na zakończenie projektu zaprezentujemy także filmik promujące lokalne kobiety sztuki, by wieść o nich niosła się w najdalsze zakątki świata

CELE PROJEKTU
Poznaj cele naszego projektu.
~PROMUJEMY~

Nasz projekt koncentruje się na istotnej kwestii promowania roli kobiet w kulturze i zachęcania ich do aktywnego udziału w życiu społecznym. W obecnych czasach, gdzie głosy kobiet często są ignorowane lub marginalizowane, nasz projekt nabiera szczególnego znaczenia.

~EDUKUJEMY~

Skupiamy się na podnoszeniu świadomości kobiet na temat ich praw, roli i potencjału w społeczeństwie poprzez tworzenie przestrzeni dla dialogu, edukacji oraz ekspresji artystycznej.

~WSPIERAMY~

Poprzez integrację sztuki i edukacji obywatelskiej, dążymy do stworzenia inkluzywnej, świadomej i aktywnie uczestniczącej społeczności kobiet, gotowych do działania i wpływania na zmiany w swoich społecznościach oraz poza nimi.

Poznaj misję naszej działności.
Poprzez realizację projektu Kultura nadŁódzka chcemy promować lokalne artystki, pokazać jak sztuka kobiet się rozwija lokalnie i jaki wpływ ma na społeczność, a także stworzyć przestrzeń do dialogu i inspiracji. Naszym głównym działaniem jest poznanie lokalnych artystek i prezentacja ich pracy, jednak równie ważne są spotkania mniejsze, które umożliwią rozmowę o sztuce w różnych kontekstach społecznych i wiekowych. W ten sposób projekt dąży do zmiany społecznej poprzez promowanie roli kobiet w kulturze oraz zwiększenie ich aktywnego udziału w życiu społecznym.

Chcesz dołączyć do naszego spotkania?

Chcesz wziąć udział w naszych spotkaniach lub zgłosić się jako PRELEGENTKA lub KOBIETA SZTUKI do wywiadu? A może chcesz zostać naszym wolontariuszem?

Skip to content